Удрил во Бранденбуршката порта и загинал, автомобилот бил смачкан

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Едно лице загина зад воланот на автомобил кој удри во столб на Бранденбуршката порта во Берлин, соопшти полицијата.

Според полицискиот извештај, автомобилот удрил во еден од најпознатите берлински симболи во неделата околу 23:30 часот. Други детали не беа дадени.

Пожарникарите излегле на местото на несреќата и зад воланот на возилото пронашле безживотно тело, соопштил портпаролот на берлинската полиција која го обезбедувала теренот. Во автомобилот немало никој, освен лицето кое го управувало возилото.

Бранденбуршката порта била изградена во периодот од 1789 до 1791 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img