16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Уапсен фудбалер на Милан, полицијата му се заканувала со пиштоли

НАЈЧИТАНО

Фудбалерот на Милан Тиемуе Бакајоко е уапсен во Милано, откако полицијата го запрела во тој италијански град.

Бакајоко бил во своето возило со неидентификувано лице, а откако бил запрен, неколку полицајци ги впериле пиштолите кон него и неговото возило.

Агентите потоа продолжија да ги пребаруваат фудбалерите на Милан, за неколку моменти подоцна да се појави изглед на изненадување на нивните лица. Поранешниот фудбалер на Монако бил само случај на погрешен идентитет, а кога полицијата утврдила дека е познат фудбалер, веднаш го ослободила.

Чудно е и, според италијанските медиуми, што истиот фудбалер неколку часа претходно без причина бил запрен на сред улица, па морал да ги даде документите за идентификација на полицијата.

Не се знае со кого е сменет Бакајоко, ниту дали на крајот бил фатен вистинскиот осомничен, но видеото од потрагата на францускиот фудбалер стана вирално за само неколку часа.

Програмата на N1 телевизија можете да ја следите ВО ЖИВО на овој линк како и преку апликации за Android|iPhone/iPad

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО