3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Уапсени четворица мажи со две кеси марихуана од Стара планина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во Ниш полицијата заплени околу 28 килограми марихуана и уапси четворица членови на криминалната група М.М. (55), Ј.Т. (48), Д.Ж. (60) и Д.С. (36), поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Уапсен е и М.С. (31), кој се товари за кривично дело неовластено држење наркотични дроги, соопшти СВР Ниш.

Полицијата ги уапсила осомничените кога се враќале од плантажите во село Стара планина со две вреќи марихуана. Во плантажата се пронајдени уште 273 растенија канабис.

При претрес на становите и објектите што ги користеле пријавените, одземени се повеќе мобилни телефони, вага за прецизно мерење и едно патничко возило.

На осомничените им е одредена мерка притвор до 48 часа, а со кривична пријава ќе бидат изведени пред вишиот јавен обвинител во Ниш.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img