9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Турските фанови создадоа пеколна атмосфера во Истанбул

НАЈЧИТАНО

Навивачите на Фенербахче очигледно знаат како да го изнервираат противникот, а тоа го потврдија на последниот натпревар на нивната екипа, одигран под закрилата на УЕФА.

На возвратниот дуел од квалификациите од Лигата на шампионите, во кој нивните миленици играа против украинскиот тим Динамо од Киев, фановите на Фенербахче на цел глас го скандираа името на рускиот претседател Владимир Путин.

Сепак, тоа не им помогна многу на фудбалерите на Фенербахче, бидејќи Украинците постигнаа гол во продолжението од натпреварот одигран во Истанбул и го продолжија настапот во натпреварувањето.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО