8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Туркиш ерлајнс ги откажа сите летови до Минск и неколку руски градови до крајот на годината

НАЈЧИТАНО

Туркиш ерлајнс ги откажа сите летови до Минск во Белорусија и руските градови Сочи, Ростов, Екатеринбург до 31 декември, се наведува на веб-страницата на авиокомпанијата.

Причината за откажувањето на летот не е наведена.

Од компанијата наведуваат дека патниците кои купиле билети за овој период ќе можат да ги вратат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО