9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Трогателна нота на сопругата на Оливер Драгојевиќ: „Денес е ден за песна, а не за плачење“

НАЈЧИТАНО

На годишнината од смртта на познатиот хрватски музичар Оливер Драгојевиќ, неговата сопруга Весна објави емотивна нота на Фејсбук.

Пред четири години почина еден од најголемите хрватски музичари на сите времиња, Оливер Драгојевиќ. Неговата сопруга Весна Драгојевиќ ја одбележа годишнината од неговата смрт со емотивна објава на својот Фејсбук. „Нашиот драг дедо. Сите сме тука. Ние сме 14. И твоите пријатели се тука денес. Многу од нив. Денес е ден за песна, а не за плачење“, напиша таа во објавата.

„Сите не контактираат, вашите фанови доаѓаат. Зборуваат на сите јазици и кимнувам, претпоставувам дека те фалат. Ни оставивте голем товар, кој сега ми помина. Знаете дека го избегнав“, објави таа. „Направив повеќе фотографии за една година отколку порано во целиот мој живот“, додаде таа.

Таа напомена дека за годишнината ќе има голем концерт, но дека знаела дека нема да му се допадне сета помпа. Знам што би рекол“, напиша таа. Во спомен на Оливер Драгојевиќ деновиве во неговиот роден град Вели Лука се одвива проектот Endless Track, а главниот настан е денешниот концерт. На пловечката структура на градското крајбрежје ќе настапат многу хрватски музичари. Пријателите и колегите на Драгојевиќ ќе ги пеат неговите најубави песни.

„Тука нема ништо ново. Го продолживме начинот на кој живеевме со тебе. Ако некогаш се сретнеме, ќе ми платиш за тоа. Ќе те сакаме до крајот на животот“, се збогувала таа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО