22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Три трика у тоа ќе биде скинути сало со трбуха док вода

НАЈЧИТАНО

Одење е еден од најефикасните тренинзи.Да се ​​ослободите од салото на стомакот е можеби најтешката фитнес задача. Постојат три клучни работи, дефицит на калории, тренинг за сила и кардио. Со оглед на тоа дека малкумина сакаат кардио, а трчањето може да предизвика силен притисок на патеката, пешачењето е идеално полесно.

Ако сте од оние кои избираат очај, ако сакате да ослабете, треба да пешачите секој ден. За да согорите уште повеќе калории, можете да ги додадете овие три трикови кои ги подобруваат ефектите од стареењето.

Одете по угорницата
Еден начин да го направите вашиот тренинг потешко за да изгубите повеќе калории е да трчате по надолнина. Одењето по угорнина вложува повеќе напор во вашето тело и ги активира мускулите околу колковите и нозете. Најдете рид што е блиску до вас и одете до врвот. После тоа, спуштете се и повторете уште неколку пати.

Вака размислувате, подеднакво време ќе потрошите шетајќи по рамна површина, но наскоро оџаците ќе потрошат повеќе калории.За време на прошетката, изведувајте вежби за нозе со сопствена тежина
Додека одите, правете пазуви за да правите вежби за нозе. Добри избори се чучњеви, 15 повторувања, потоа динамичен чекор, 10 до 15 повторувања за секоја нога, Kickers со задник, ставете ги рацете на задникот и трчајте со потпетиците допирајќи ги дланките, 15 повторувања за секоја нога и на крајот трчајте со високи колена. , 10 повторувања за секоја нога, пишува Eat this.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО