5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Три намирници за јакнење на имунитетот што секогаш треба да ги имате дома

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Зајакнувањето на имунолошкиот систем секогаш треба да биде наш приоритет, а кога тоа ќе стане нешто неизбежно, бараме дополнителни начини да го зачуваме. Покрај здравиот начин на живот кој вклучува редовно движење и вежбање, доволно сон и што е можно помалку нервоза и стрес, исхраната игра една од поважните улоги.

Освен здрава и балансирана исхрана, постојат три особено добри намирници што ќе го чуваат нашиот имунитет во секој период од денот, тврди нутриционистката Маја Фелер.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Фото: Freepik

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...
spot_img
spot_img
spot_img