21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Три лица загинаа во престрелка во Мериленд

НАЈЧИТАНО

Три лица загинаа, а напаѓачот е ранет во вооружен напад на компанија во градот Смитсбург во американската сојузна држава Мериленд.

Канцеларијата на шерифот на округот Вашингтон соопшти дека напаѓачот влегол во фабриката за производство на Columbia Machine, Inc. и убил повеќе од едно лице.

Гувернерот Лери Хоган подоцна изјави дека три лица биле убиени во нападот.

Пријавено е дека напаѓачот е ранет, а повреден е и еден полицаец.

Престрелката дојде по серијата масовни престрелки што ги шокираа и предизвикаа гнев кај Американците и државното раководство.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО