24.7 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Три гола во мрежата на Патрисио

НАЈЧИТАНО

Играчите на италијанскиот шампион Интер во денешното дерби со резултат 3:1 ја совладаа екипата на Рома и се искачија на лидерската позиција на табелата, веднаш пред Милан, кој утре игра дерби против Лацио.

Резултатот го отвори Дензел Дамфрис во 30 минута по одличната асистенција на Хакан Чалханоглу. Вториот гол го постигна Марсело Брозовиќ по одличниот слалом во шестнаесетникот на „волчицата“. Третиот гол во 52 минута го постигна Лаутаро Мартинез по изведениот корнер на Чалханоглу. Тој одлично ја зафати топката со глава и ја внесе во противничката мрежа.

Единствениот гол за Рома го постигна Мхтаријан во 85 минута.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО