9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Трифонов: Нема коалиција меѓу ИТН, ГЕРБ и ДПС, ниту ќе има

НАЈЧИТАНО

Нема коалиција меѓу „Има таков народ“, ГЕРБ и ДПС. И нема да има. Никогаш, изјави во кратка објава на својот Фејсбук профил претседателот на „ИТН“, Слави Трифонов.

– Смената на претседателот на Собранието е резултат на неговото кршење на законот. Ако претседателот на Собранието не го почитува законот и дава таков пример, тогаш треба веднаш да биде сменет – рече Трифонов.

Тој повтори за оние кои не разбираат, ќе кажам уште еднаш – нема коалиција меѓу „Има таков народ“, ГЕРБ и ДПС. Нема и никогаш нема да има.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО