17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Трилерот на Нетфликс Сивиот човек со Рајан Гослинг ќе добие продолжение

НАЈЧИТАНО

Трилерот на Нетфликс Сивиот човек со Рајан Гослинг ќе добие продолжение
Само неколку недели по почетокот на кинематографската проекција на трилерот Сивиот човек, провајдерот на видео содржини Нефликс го најави неговото продолжение. Очигледно, првите одговори се одлични. Овој пат во тимот ќе бидат и главниот актер Рајан Гослинг и режисерот, браќата Џо и Ентони Русо.

Покрај продолжението, Нетфликс планира и спин-оф, кој ќе се базира на приказната за агентот, адаптирана од книгите на американскиот автор Марк Грини за убиецот Корт Гентри. Браќата Русо најавија дека сакаат да ја прошират приказната за Grey Man во франшиза заснована на „феноменалниот“ одзив на гледачите ширум светот. Трилерот за платен убиец на ЦИА, кој одеднаш и самиот станува мета, беше претставен на Нетфликс на 22 јули. Со буџет од околу 200 милиони долари, „Grey Man“ се претпоставува дека е најпопуларната продукција на стриминг сервисот досега.

Во акциониот трилер со комични елементи, покрај Гослинг глумеа и Крис Еванс, Ана де Армас, Реџ-Џин Пејџ и Били Боб Торнтон, меѓу другите. Се уште не откриле кога би требало да започнат со снимање на продолжението.

Но, наскоро, втората сезона на исклучително популарната јужнокорејска драма Squid Game доаѓа на Нетфликс. Првиот дел ги инспирираше и изненади гледачите ширум светот. Приказната раскажува за очајни натпреварувачи од општествените рабови, на кои итно им е потребен денар, за висока денарска награда, па се подготвени да играат детски игри, во кои губитникот умира. Сеонг Ги Хун – главниот протагонист – е разведен и коцкар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО