1.8 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Тригодишно девојче пронајдено мртво во машина за перење

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Француските власти истражуваат смрт на тригодишно девојче кое е пронајдено мртво во машина за перење во семејниот стан, соопштија француските обвинители. Трагедијата се случила синоќа.

Девојчето, кое минатата недела го прославило третиот роденден, било во критична состојба кога го извлекле од машината за перење, наведива „Ле Паризиен“. Лекарите се бореле за нејзиниот живот, но на крај, сепак, мораа да констатираат смрт околу полноќ.

Француските медиуми јавуваат дека таткото, мајката и едно од нивните деца вечерале кога забележале дека девојчето го нема. Веднаш почнале со панична потрага и во станот и надвор од него, за помош се обратиле и кај соседите, а на крај на нашле во машината за перење.

Обвинителството не соопшти повеќе детали и не го потврди пишувањето на дневниот весник „Ле Паризиен“ дека девојчето било пронајдено живо во машина за перење од нејзиниот татко и од уште еден член на семејството, а еден час подоцна починало во возилото на Итната помош.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Близок соработник на Путин тврди дека исчезнатата јахта Ирина ВУ не е негова

Канцеларијата за односи со јавноста на Алишера Усманов во петокот извести дека Усманов не е сопственик на јахтата Ирина ВУ, која е под меѓународни...

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...
spot_img
spot_img
spot_img