4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Тригодишно девојче на Тик-ток собра 2,7 милиони прегледи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Тригодишно девојче ги воодушеви своите интернет-следачи со исклучителното знаење за возачите во Формула 1. Имено, нејзината мајка Кери Мејсон објави видео на Тик-ток каде може да се види како девојчето самоуверено ги наведува сите возачи по име и презиме.

„Импресивно”, гласи коментарот до неа од официјалниот Тик-ток профил на Формула 1 , тимот на Мекларен.

Нејзината мајка во коментарите откри дека омилениот возач на новата Тик-ток ѕвезда, е Макс Ферстапен. Видеото брзо собра над 2,7 милиони прегледи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img