2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Тригодишен генијалец растура математика, а го бива и за јазици

НАЈЧИТАНО

Сите сакаме да мислиме дека нашите деца се надарени, но вистината е дека има многу малку кои се вистински генијалци. Еден од нив е несомнено тригодишниот Исаја Гиамфри, попознат како Изи Џи на Инстаграм.

На неговиот профил, кој го следат над десет и пол илјади луѓе, неговата мајка редовно објавува видеа на кои јасно се гледа неговата способност со леснотија да решава математички задачи кои би ги ставиле во мисла и повеќето родители.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО