Тренерите открија 5 работи што треба да ги направите пред тренинг за подобри резултати

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Без разлика дали ви се допаѓа или не, сите можеме да се согласиме дека вежбањето е важно за одржување на нашето физичко и ментално здравје. Не е важно дали вежбате за ментална стабилност и позитивните ендорфини кои може да ги обезбеди, или се обидувате да изгубите некој килограм вишок, тренерите нагласуваат дека времето поминато во теретана е многу корисно, пренесува Byrdie.

Меѓутоа, кога ќе дојде време да се „фатиме за работа“, повеќето од нас не знаат од каде да почнат за да ги максимизираат резултатите.

Да пиеме или да јадеме пред тоа? Што е со истегнување? Или можеби треба да земеме додаток? Има навистина многу прашања, а кога е во прашање нашето здравје, најдобро е да бидеме безбедни. Поради ова, тренерите одлучија да откријат пет работи пред тренинг кои помагаат да се постигнат подобри резултати за време на тренингот, а тие вклучуваат:

доволно сон

Сепак, тренерите нагласуваат дека, особено кога станува збор за земање суплементи пред тренинг, потребно е да се води сметка за видот на суплементот што го земаме. На пример, креатин монохидрат сè уште е најпопуларната форма на додаток во фитнес светот. Со оглед на тоа што ќе ви обезбеди сила, ќе ја зголеми издржливоста и ќе ја намали болката за време и по тренингот, повеќето тренери го препорачуваат овој конкретен додаток за најдобри можни резултати, пренесува Индекс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img