1.4 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Тракторист од Кавадарци загина откако врз него се превртел неговиот трактор додека се обидувал да извлече од нива заглавено патничко возило

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Тракторист од Кавадарци загина откако врз него се превртел неговиот трактор додека се обидувал да извлече од нива заглавено патничко возило, информира ОВР-Кавадарци.

Околу 14 часот вчера во полициската станица било пријавено дека на патниот правец од Кавадарци кон село Ресава, во месноста Црвена земја“, Љ.К.(54), управувајќи трактор фергусон“, се обидел да извлече од нива патничко моторно возило шкода фаворит“ при што изгубил контрола над тракторот, се излизгал и превртел.

На местото на настанот возачот Љ.К. починал, а смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР-Кавадарци, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството, соопшти полицијата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...

Ковачевски упати честитки за празникот Свети Сава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва имаше обраќање на свечената академија, која се одржа по повод одбележувањето на Св. Сава...
spot_img
spot_img
spot_img