3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Трагична семејна драма попладнево се случила во Сараево откако едно лице запалило друго

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Трагична семејна драма попладнево се случила во Сараево откако едно лице запалило друго, пренесуваат босанските медиуми.

Eдно лице се здобило со тешки телесни повреди опасни по живот, а сторителот побегнал од местото на злосторството и се уште се трага по него, соопшти МВР на БиХ.

„Известен е дежурниот обвинител, а полицијата се уште трага по осомничениот кој се товари за кривично дело „убиство во обид“, се наведува во соопштението.

Како што дознаваат босанските медиуми, синот го запалил татко си, а потоа побегнал, а жртвата се здобила со сериозни повреди во вид на изгореници на 75 отсто од телото.

Синот од претходно и е познат на полицијата, а таткотое пренесен во одделението за пластична хирургија, каде лекарите се борат за неговиот живот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img