4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Трагите од ДНК можат да го пратат Брајан во затвор доживотно

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ѓерданче од италијанскиот бренд „Прада“ со траги од ДНК-та на Ана Волш може да го пратат нејзиниот сопруг Брајан во затвор. За накитот се знае дека Ана не го симнувала од вратот во последните месеци. Новиот доказ е пронајден во депонијата заедно со нејзината чанта и крвавиот ракав беа презентирани на суд од страна на обвинителството, пишуваат српските медиуми.

Полицијата пронашла 10 кеси за ѓубре обоени со крв на местото каде Брајан бил виден. Во нив имало папучи, чизми, ножици, пила, медициски костум, лента селотејп.

Истовремено телото на неидентификувана жена е пронајдено во вторникот во центар за рециклирање во Хартфорд. Телото било пронајдено по пријава на која реагирала полициската управа во Хартфорд. Дополнителната истрага ќе утврдува дали тоа може да е телото на Ана.

Да потсетиме, Брајан Волш(47) е обвинет дека на 1 јануари ја убил, а потоа ја распарчил својата сопруга Ана Волш во подрумот на нивната семејна куќа во Кохасет, а потоа ги спакувал деловите од нејзиното тело во кеси за ѓубре и ги фрлил. За време на истрагата, полицијата пребарала контејнер во Абингдон, каде Брајан наводно бил виден како носи тешка кеса за ѓубре.

фото: инстаграм/принтскрин
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img