18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Трагедија: Поранешен фудбалер на Ајакс пронајден мртов

НАЈЧИТАНО

Тажна вест пристигнува од Холандија дека Џоди Лукоки почина на 30-годишна возраст.Се уште не е позната причината за смртта на овој 29-годишен офанзивен фудбалер, кој кариерата ја започна во Ајакс, со кој има и три титули во холандската лига.

Лукоки во кариерата уште настапуваше за Камбур, Цволе, Лудогорец, Малатијаспор, а последен клуб му беше Твенте со кој го раскина договорот во февруари годинава.

„Неверојатно е, овој млад е толку тажен. Ова е навистина страшно. Сочувствуваме со неговото семејство и пријателите“, изјави техничкиот директор на Твенте, Јан Штроер.

Роден е во ДР Конго, за чија репрезентација има и три настапи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО