2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Трагедија: Дете загина од струен удар на Железница

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Малолетник загина од струен удар денеска напладне, откако се обидел да се прекачи преку електрифициран вагон на Македонски Железници кој стоел на пругата во скопската населба Маџари, дознава Плусинфо од извори во јавното претпријатие МЖ.

Според истите извори, од струјниот удар детето загинало на самото место, а биле повикани екипи на Итна медицинска помош и на МВР за да извршат увид. Од МВР најавија повеќе информации за несреќата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img