17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Трагедија во Австралија: Во дворот баба го прегазила својот внук, кој потоа починал

НАЈЧИТАНО

Трагедија во Австралија: Во дворот баба го прегазила својот внук, кој потоа починал
Едногодишно момче починало во болница откако баба му го прегазила со автомобил во дворот од куќата.

Во Квинсленд, баба во вторникот околу 17:40 часот со автомобил го прегазила својот едногодишен внук во дворот од куќата. Момчето тргнало по својата баба, која не го забележала.

Очевидецот рекол дека бабата набрзо сфатила што се случило. Го зеде внукот во раце и истрча во куќата. После тоа отишле во болница.

Полиција – Илустрација – 2 Пешак невнимателно паднал додека минувал коловоз и бил прегазен од возач на автомобил, починал од повредите

Високиот наредник Брет Смит рече дека медицинскиот персонал направил се што можел, но не можел да го спаси момчето, пренесува Таунсвил билтен.

Истрагата е во тек.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО