22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Тотенхем состави пеколно напаѓачко трио

НАЈЧИТАНО

По Иван Перишиќ, Ив Бисума и Фрејзер Форстер, Тотенхем подготвува уште еден голем трансфер.

Тотенхем е многу блиску до доведување на Бразилецот Ричарлисон.

Трансфер гуруто Фабрицио Романо тврди дека е постигнат договор меѓу напаѓачите на Евертон и Спарс и дека останува само клубовите да се договорат за цената која би требало да изнесува околу 50 милиони фунти.

Нема сомнеж дека италијанскиот тренер Антонио Конте би добил пеколно трио во нападот – Кејн, Сон и Ричарлисон.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО