2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Тони Цетински: Долго време имав желба да одам на трансплантација на коса и среќен сум што за тоа не морав да патувам надвор од границите на нашата земја

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Хрватскиот музичар Тони Цетински (53) на почетокот на кариерата имаше бујни кадрици, но со текот на времето тие се истенчуваа и тој практично остана без коса.

– Долго време имав желба да одам на трансплантација на коса и среќен сум што за тоа не морав да патувам надвор од границите на нашата земја. Навистина се радувам на резултатите – напиша Тони на Инстаграм по трансплантацијата на коса.

Сега како да му се вратија локните кои беа негов заштитен знак на почетокот на кариерата.

Додека беше на почетокот на кариерата имаше подолга коса која стана дел од неговиот препознатлив изглед.

По години губење на косата, Тони реши да преземе акција, односно да оди на третман, па неговата фризура сега повторно е дел од стилот.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири одложено поради здравствената состојба на обвинетитот

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири мораше беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Зеќири ги известил полицајците од станицата во Карпош кои дошле да...

Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар за литар, одлучи денеска...

Министерот за правда не знае дали со сигурност ќе биде заменет со кадар на Алијанса за Албанците

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска не сакаше да ги коментира информациите дека Министерството за правда ќе биде предмет на преговори за влез на...
spot_img
spot_img
spot_img