27.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Том Круз повторно сингл

НАЈЧИТАНО

Филмската ѕвезда, која деновиве може да се види на големите екрани во Топ Ган: Маверик, според новинарите повторно е сингл.

Американскиот актер Том Круз може да се пофали со голем број проекти од висок профил, од кои два моментално се особено актуелни. Top Gun: Maverick е продолжение на блокбастер од пред неколку децении, кој во голем стил се врати во кината, а за неколку месеци можеме да очекуваме продолжение на Mission Impossible.59-годишната филмска ѕвезда се сретна и со својата речиси дведецениска актерска колешка Хејли Атвел за време на снимањето на „Невозможна мисија“. Двојката се запозна во 2020 година за време на снимањето на седмиот дел од франшизата Mission Impossible, а тие првпат беа забележани заедно во декември. Нешто повеќе од шест месеци подоцна, тие првпат раскинаа. Ова го објави островскиот весник The Sun во 2021 година, но наскоро врската беше обновена. Но, очигледно не за долго, бидејќи повторно се појавија вести за ново раскинување.

Проблемите се појавија во јавноста
„Тоа може да се случи. Тие сфатија дека ќе биде подобро да останат само пријатели “, изјави извор близок до парот за The Sun, додавајќи дека вниманието што го добиле е преголем удар за врската. Како што му се доверил на весникот неименуван извор, нивниот синдикат зад затворени врати одлично функционирал, а во јавноста се појавиле проблеми и непремостливи разлики.

Атвел неодамна го придружуваше Круз на лондонската премиера на Топ Ган: Маверик. Двојката помина многу време заедно, исто така невозможно поради снимањето на Мисијата, во која Круз повторно влегува во чевлите на агентот Итан Хант, а Атвел ја игра улогата на Грејс. Искрите скокнаа токму за време на снимањето, иако никогаш официјално не ја закачија својата романса на големото ѕвоно.

Круз не вплови во сериозна врска откако се раздели со Кејти Холмс, па Атвел беше првиот што беше фатен од седмата сила. Веќе во септември решиле да ја прекинат врската, што според изворот главно се должи на хаотичниот распоред. Круз имаше голем број филмски обврски, поради што ретко имаа време за себе. Ова се претпоставува дека е главната причина за првото раскинување, по што решиле повторно да и дадат шанса на љубовта. Но, очигледно, ако им се верува на островските медиуми, ни овој пат не успеа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО