9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Тешка сообраќајка на Јадранската магистрала, неколку лица повредени

НАЈЧИТАНО

Тешка сообраќајна несреќа во која се повредени неколку лица се случила во петокот наутро во близина на Дубровник.

Две возила со дубровнички регистарски таблички се судриле на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка кон гледиштето, од дубровничката полиција за Дневник.хр велат дека дојава за несреќата добиле во 6 часот и 40 минути.

Неколку лица се повредени, тие се пренесени во болница, но се уште нема информации за точниот број, а на терен се сите итните служби, меѓу кои и дубровничките пожарникари кои интервенирале со пет пожарникари и едно возило и Итната медицинска помош Сервис.

Повеќе информации треба да се знаат по завршувањето на увидот, а сообраќајот на овој дел од автопатот е во прекин и се пренасочува од Градот кон Жупа до видиковецот, на улицата Дрога далматинска бригада, додека сообраќајот од Жупа кон градот се одвива. пренасочен на патот Дубац – Бргат – Комолац.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО