23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Тешка сообраќајка во Србија: Се преврте автобус со работници, има загинати

НАЈЧИТАНО

Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава кај Шимановац, при што се преврте автобус со работници од Шабац.

Според првите информации има загинати.

„Автобусот со работници од Шабац излетал од патот и се превртел. Најмалку едно лице е убиено. Според првите информации добиени од очевидци, можна причина за несреќата е техничка неисправност на возилото“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО