0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Тен Хаг и Манчестер Јунајтед разочарани од интервјуто на Португалецот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во Манчестер јунајтед се незадоволни од интервјуто на Кристијано Роналдо. Да потсетиме, напаѓачот во интервјуто со Пирс Морган рече дека не го почитува тренерот Ерик тен Хаг, и дека клубот се обидел да го принуди да си замине, а зборуваше и за недостатокот на напредок во Јунајтед по заминувањето на Алекс Фергусон.

Според „Sky Sports”, Тен Хаг и неговите соработници се крајно разочарани од стилот и тајмингот на ова интервју. За неговото излегување дознале кога се подготвувале за враќање од Лондон по мечот со Фулам од 2:1.

Во Јунајтед не разбираат зошто Роналдо го кажа сето ова. Членовите на тимот се исто така разочарани што Кристијано на овој начин покажа непочитување кон тренерот, клубот и соиграчите.

Веројатно клубот ќе ги разгледа сите можни опции за разделба со Португалецот по завршувањето на Светското првенство во Катар (20 ноември – 18 декември).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Безбедното чествување на Гоце Делчев во фокус на разговорите

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна...

Руските сили го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места

Руските сили денеска го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места. Ова го...

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот. Докторката во саботата попладне била нападната во нејзината приватна ординација...
spot_img
spot_img
spot_img