22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Тензично пред Собрание, турната е оградата

НАЈЧИТАНО

Вечерашниот протест од Владата продолжи кон македонското Собрание, каде десетици илјадници граѓани продолжија со скандирање и свирење.

Се пеат патриотски песни, се бара оставка и целосно отфрлање на срамните предлози од Бугарија.

Демонстрантите, момчиња кои своите црни маици ги ставиле како качулки на глава фрлаат предмети кон зградата на Собранието и скандираат „Стево вошка“, „Уа фашисти“…

Пред Собрание е и лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

 

фото: Република.мк и МИА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО