ТА Турист Битола: 8 Март во Кипар, за автентично медитеранско искуство!

spot_img
spot_img
spot_img
🇪🇸 8 Март во Кипар, за автентично медитеранско искуство! По напуштањето на најсончевиот острово во Европа, слетуваме во Солун со можност за прошетка и шопинг!
Линк од комплетната програма: https://turist.com.mk/tour/kipar-2023/
⚠ Цена на аранжманот: 339€ на лице
Во цената се вклучени:
✅ Авиокарта Солун-Ларнака РТ со вклучен рачен багаж (30х40х20- 8кг);
✅ 3 ноќевања со појадок во хотел 3* во Ларнака;
✅ Организиран разглед на градот Ларнака со локален водич;
✅ Прошетка и шопинг во Солун (за патниците со организиран превоз од Македонија);
✅ Организација и водство на патувањето.
Напомена: Во цената не се вклучени факултативните излети во Лимасол и Никозија.
Контактирајте нè и резервирајте на: ☎️+389 47 202 777 и 📱+389 70 202 777
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img