5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

ТА Турист Битола: ДУБАИ, ОАЕ | 09.02 – 16.02.2023 | 795€ за 1 лице

spot_img
spot_img
spot_img
✈️🇦🇪 ДУБАИ, ОАЕ | 09.02 – 16.02.2023 | 795€ за 1 лице
Тешко е да не му се восхитуваме на Дубаи, поради неговата неуморна енергија, амбиција, сила и способност да сонува и реализира проекти, кои на кое било друго место, никогаш нема да излезат од програмите за цртање. Доживејте го Дубаи и неговата возбудлива алхемија на длабоки традии и амбициозна футуристичка визија, обвиткана во евокативниот пустински раскош.
Цената вклучува ⬇️
✅ Повратен авионски билет на релација Скопје–Истанбул–Абу Даби–Истанбул–Скопје;
✅ Трансфер аеродром Абу Даби – хотел Дубаи – аеродром Абу Даби;
✅ 6 ноќевања со појадок во Ibis One Central 3* хотел/тип на соба;
✅ Организација и реализација на патувањето;
✅ Локална асистенција во Дубаи (овластен претставник на српски јазик, согласно со условите во програмата).
Линк до програмата: https://turist.com.mk/tour/dubai-2/
Побрзајте, местата се ограничени!!!
Резервации и повеќе инфо: ☎️+389 47 202 777 и 📱+389 70 202 777
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина: Палењето на Куранот ја покажува лицемерието на некои западни политичари

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи Мао Нинг рече дека чинот на палење на светата книга Куран во Шведска и во други земји...

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...
spot_img
spot_img
spot_img