2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Таа е жената со најдобар стил на светот

НАЈЧИТАНО

Магазинот „Џеј Кју“ објави листа на познати личности со најмногу стил, а на самиот врв се најде манекенката Бела Хадид.

 

Жирито за победничка ја прогласи познатата манекенка со објаснување дека одлично знае да комбинира различни модни стилови, па дури и машка облека.

 

„Ретките луѓе можат да носат сè (и тоа успешно), а меѓу нив е и Бела Хадид“, велат од овој магазин.

 

Покрај Бела, на листата се и Хари Стајлс, Тимоти Шаламе, Ема Корин, Ким Кардашијан, Дуа Липа, Адам Сендлер и други.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО