5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Судијата на натпреварот го предложи кошаркарот на Будуќност

НАЈЧИТАНО

Во Подгорица на натпреварот од финалната серија од плејофот на домашниот кошаркарски шампионат меѓу Будуќност Бемакс и Подгорица се случи несекојдневна ситуација, јавува Антена М.

Според Антена М, детал кој предизвика општ ентузијазам кај сите присутни и громогласен аплауз – во 14. минута судијата Стефан Вуковиќ ја запроси претставничката на Будуќност Бемакс, Виолета Лазаревиќ.

Имено, иако центар, Лазаревиќ погоди тројка со прекршок, а во моментот кога се подготвуваше да уфрли, судијката Вуковиќ клекна и го извади прстенот. Виолета веднаш кажа да, а играчите на двата клуба ја гушнаа и честитките можеа да започнат.

За случајноста да биде поголема, мечот го судеше и братот на Стефан, Данило.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО