22.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Студирал во Истанбул, се вратил и не сака да замине: Не очекував црвен тепих

НАЈЧИТАНО

Мирза Чохаџиќ има 27 години и студирал и дипломирал историја на Универзитетот во Истанбул.

Тој се врати во Босна и Херцеговина пред четири години.

Има разочарување, има се“, објасни Чохаџиќ.

За четири години не нашол постојано вработување и моментално е професор по историја во средно училиште во Сараево како практикант.

„Можеби не е токму она што сакам да го правам во моментов. Не сум незадоволен и треба да работиме и да напредуваме“, посочува Чохаџиќ.

Не планира да ја напушти БиХ, изјави за Нова БХ.

Не очекував црвен тепих, не очекував нешто да ме чека, како и се друго во животот, човек мора да се бори за тоа“, изјави Чохаџиќ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО