15.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Страшна трагедија го потресе Балканот: Кошаркарка пронајдена мртва на нејзиниот 18 роденден

НАЈЧИТАНО

Алесија Марија Рајчју беше голема надеж на романската кошарка, но нејзиниот живот нагло беше скратен.

Таа беше пронајдена мртва во нејзиниот дом на нејзиниот 18-ти роденден. Романските медиуми јавуваат дека била пронајдена мртва во неделата наутро, а на телото немало траги на насилство.

Нејзиното тело е предадено на Националниот институт за судска медицина (ИНМЛ) каде ќе биде извршена обдукција. Немала никакви болести кои би можеле да и го завршат животот.

Управата за сомнителни смртни случаи отвори досие за расветлување на околностите на смртта.

„Прерано заврши животот на кошаркар со голема перспектива… Еден од најталентираните спортисти од генерацијата 2004 повеќе не е меѓу нас. Алесија Марија Раициу почина на денот кога наполни 18 години. Освоила бројни медали на државните младински првенства со КС Олимпија Букурешт. Романскиот кошаркарски сојуз упатува искрено сочувство до семејството на загинатите! Почивај во мир Алесио!“, објави Романскиот кошаркарски сојуз на Фејсбук.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО