Страшна смрт за неколку руски војници

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Скоро секој ден на социјалните мрежи се објавуваат видеа од војната во Украина. Сега се појави видео од украинската артилерија која ги уништува руските позиции во близина на градот Соледар во Доњецката Народна Република.

Видеото е објавено на социјалната мрежа Твитер од украински командант со прекар „Унгарецот“. Нејзината автентичност не може да се потврди.

Она што може да се види на видеото е како група руски војници наводно бегаат во напуштена зграда поради украинската артилерија.

Тие биле забележани од украинско беспилотно летало, а потоа почнало пукањето, по што се чини дека забележаната руска единица била уништена. На симката може да се забележи еден војник кој панично бега помеѓу двата напади, додека останатите најверојатно ги загубиле своите животи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img