3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Стотици жени од Данска објавија видеа на кои танцуваат и се забавуваат на социјалните мрежи во знак на поддршка на финската премиерка Сана Марин

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Стотици жени од Данска објавија видеа на кои танцуваат и се забавуваат на социјалните мрежи во знак на поддршка на финската премиерка Сана Марин, која со денови е во центарот на вниманието откако се појави видео на кое се гледа како таа танцува на приватна забава.

Снимките на кои жените танцуваат и уживаат со пријателите се објавени под хаштагот „Солидарност со Сана“. Тие се појавија откако протекоа видеа на кои Марин пее и танцува на забава со пријатели, по што беше критикувана за нејзиното однесување, па дури и беа поставени прашања околу способноста да ја извршува функцијата.

Критичарите на Сана велат дека видеата покренуваат прашања за нејзиното лично и политичко расудување. Премиерката, пак, ги оспори тврдењата дека се дрогирала на забавата и открила дека направила тест за дрога, чии резултати наскоро ќе бидат објавени.

По бурните реакции на финската јавност, Сана изјави дека не прави ништо друго освен „танцува, пее, гушка пријатели и пие алкохол“.

– Се надевам дека во 2022 година ќе биде прифатено дури и оние кои носат важни одлуки да играат, да пеат и да одат на забави – рече Марин.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img