More

  Стивен Сигал: Никогаш нема да се откажам од моето руско државјанство

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Американскиот актер Стивен Сигал, кој има и американско и руско државјанство, изјави дека никогаш нема да се откаже од руското државјанство, и покрај растечкиот јаз меѓу Москва и Западот.

  „Никогаш нема да се откажам од мојот руски пасош. Друга работа, секојдневно сум изложен на русофобија“, изјави Сигал без да наведе повеќе.

  Сигал, која е ѕвезда од акционите филмови, доби руско државјанство во 2016 година по наредба на рускиот претседател Владимир Путин.

  Откако добил државјанство, го посетил далечниот исток на Русија, каде што ги барал руските роднини на неговиот татко.

  Сигал нагласи дека има „многу роднини некаде во Русија“ – во Буратија, Јакутија, Иркутск и Приморски крај. Тој додаде дека „можеби има“ роднини и во Украина.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img