20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Стан од 7 квадрати по цена од 60.000 евра се продава во Лондон!?

НАЈЧИТАНО

Британската метропола е позната по екстремно високите цени на недвижностите, без разлика дали изнајмувате стан или планирате да купите. Во Лондон моментално има само седум квадратни метри на аукција со почетна цена од дури 60.000 евра. Како што пишува Таг24, се верува дека овој еднособен „стан“ ќе достигне повисока цена од овој минимум. Имено, станот е продаден во 2017 година по неверојатна цена од 123.000 евра.Овој микро апартман се состои од кревет под кој има простор за складирање. Станот нуди микробранова печка, софа кревет, тоалет и туш. Станот е неодамна реновиран и се наоѓа во населбата Лоуер Клептон. Станот наводно се издавал за 960 евра месечно.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО