2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Стабилизирање на времето дури за викендот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Времето утре ќе биде облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека локално, особено во јужните делови, во текот на ноќва и утре врнежите ќе бидат пообилни, над 35 литри на метар квадратен, а на планините снежната покривка ќе се зголеми.

В петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од недела ќе има локални врнежи од дожд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Нашла туѓа лична карта и си побарала брз кредит?

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Џ.Ш.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Ковачевски и Таравари ќе разговараат за проширување на мнозинството

Премиерот Димитар Ковачевски, кој истовремено е и лидер на владејачката СДСМ, во изјава за медиумите потврди дека утре ќе има средба со претседателот на...

Уставните промени, со кои Бугарите би влегле во македонскиот Устав, не можат да се случат ниту брзо ниту лесно

Уставните промени, со кои Бугарите би влегле во македонскиот Устав, не можат да се случат ниту брзо ниту лесно, и покрај притисокот од соседна...
spot_img
spot_img
spot_img