2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Српската премиерка морала да ги прикрие српските ознаки на возилото

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По цели 5 години на позиција премиер на Србија, Ана Брнабиќ денеска конечно го посети Косово.

Нејзиното присуство на косовска територија предизвика големо внимание во регионот, а особено интересно беше тоа што и самата Брнабиќ, како и сите српски државјани кои влегуваат во Косово со автомобил, морала да ги прикрие српските ознаки на регистарските таблички, пренесуваат српските медиуми.

На интернет се појавија и снимки од пристигнувањето на Брнабиќ и нејзината придружба, во која имаше голем број службени возила, а сите возила беа со регистарски таблички на кои државните симболи се покриени со налепници.

Поради тоа што преговарачите на Србија и Косово не постигнаа договор за трајно решение за регистарските таблички за возилата од Србија и Косово, режимот на налепници сѐ уште важи. Тоа значи дека возачите на нивните автомобили, од двете страни, лепат државни симболи на регистарските таблички, што мораше да го направи и премиерката Брнабиќ и нејзината придружба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img