3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Со кого не треба да имате секс

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Постојат седум категории на луѓе со кои никогаш не треба да имате секс. Колку и да ви изгледаат привлечни и неодоливи, ако спаѓаат во некоја од овие групи, подобро е да се разладите и да тргнете на другата страна.

Партнерот на вашиот пријател
Поврзувањето со партнерот на пријателот е гаранција за неволја. Не само што ќе бидете вовлечени во исцрпувачки љубовен триаголник, туку ќе го изгубите пријателството, ќе имате огромна грижа на совест, а другите пријатели ќе ја изгубат довербата во вас. Ова се однесува на поранешните партнери.

Некој кој не те сака
Тие мора да се неверојатна, прекрасна личност и умирате да бидете со него или неа, но ако не ви возвратат, подобро е да си заминете. Ќе ја забележите нивната незаинтересираност меѓу чаршафите и ќе имате впечаток дека ви прават услуга, пренесува Крстарица.

Некој што не ви се допаѓа
Во овој момент сте на другата страна на равенката. Нема да уживате на состанокот на ист начин, а секако ќе зажалите штом ќе завршите со него/неа. Исто така, треба да размислите дека тој или таа можеби ќе сака да го повтори искуството и ќе биде крајно непријатно да се каже „благодарам, но не“.

Шефот
Да, познато е дека многу луѓе фантазираат да спијат со својот шеф, бидејќи моќта привлекува, заведува и маѓепсува, но ако си дозволите да легнете со шефот, ќе зажалите. На почетокот сè ќе изгледа совршено, но ќе дојде време кога ќе се измешаат личните и работните. Напнатоста ќе биде непријатна. Всушност, може да дојде до точка ситуацијата да биде толку страшна што ќе останете без работа.

Поранешни партнери
Многу честа грешка е да спиете со поранешниот партнер веднаш штом ќе добиете шанса. Оставањето на таа врата отворена може да предизвика емоционална зависност, па дури и да влијае на вашата самодоверба. Затоа е најдобро да не паднете во искушение. Не е важно колку сте добри во кревет. Запомнете дека врската заврши со причина.

Оженет
Ако сакате да бидете несреќни и секогаш да живеете во криење, имајте секс со некој што е во брак. Можеби изгледа возбудливо, но да се биде втора опција никогаш не е пријатно. Мали се шансите да ја прекинете врската со добри односи, па деновите ќе ги поминете чекајќи тие да го прекинат бракот. Што, најверојатно, никогаш нема да го направат.

Цимери
Близината може да доведе до врска со цимер. Но, тоа треба да го избегнете. На почетокот ќе изгледа практично и забавно, но сè ќе стане комплицирано. Ако е само добар секс, дали можеш да се справиш да ја/го гледаш со некој друг? И во случај да сакате да пробате нешто посериозно, дали сакате да започнете врска со тоа што ќе живеете веднаш со таа личност?

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img