Со звуци на секс ја саботираа емисијата на Гери Линкер

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Преносот во живо на Би-Би-Си за натпреварот од ФА Купот помеѓу Вулверхемптон и Ливерпул беше саботиран од очигледна порнографска шега во вторникот вечерта во Велика Британија.

Во бизарен инцидент, Гери Линекер го привршуваше натпреварот во живо од реваншот на стадионот Молине, кога беше прекинат од нешто што звучеше како секс звуци што доаѓаа од студиото.

 

 

Поранешниот играч на Англија изгледаше збунет од вревата во студиото, шегувајќи му се на колегата водител Алан Ширер: „Не знам кој ја прави таа врева… Во ова студио се слуша, исто така е малку бучно. Не знам дали некој праќа нешто на нечиј телефон, дали е шега. Не знам дали вие исто така го слушнате дома“.

По повеќекратните прекини, тој се сврте кон експертот Дени Марфи и се насмевна: „Ќе престанеш ли да ги испушташ тие звуци, Дени“. Марфи одговорил: „Тоа не сум јас“.

Подоцна Линекер на Твитер објави слика од телефон, за кој рече дека бил залепен на задниот дел од сетот како очигледен чин на саботажа.

 

 

„Претпоставувам дека нема ништо за жалење“, додаде тој во друг твит со скриншот од трендот на покривањето на Би-Би-Си на Твитер.

Даниел Џарвис, комичар на Јутуб, подоцна тврдеше дека тој стои зад шегата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img