0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Со една фотографија ја разлути цела Бугарија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски на необичен начин му одговори на претседателот на бугарскиот клуб Славија Софија, Венцислав Стефанов, кој јавно ги навреди македонските фудбалери во пресрет на првиот натпревар од Лигата на нации помеѓу Бугарија и Македонија, додавајќи дека Македонија вчера станала држава и дека Бугарија воопшто не треба да стравува.

– Ние сме 100 проценти фаворити за првото место во групата во Лигата на нации. За што ние овде разговараме? Па, која е бре таа Македонија!? Вчера стана држава… Од кого ние тоа стравуваме? Па ако стравуваме од репрезентации како Македонија, Грузија и Гибралтар воопшто и да не играме фудбал. Да си играме некои детски игри – вели Стефанов за БНТ.

Ристовски на ова одговори со тоа што на Инстаграм објави фотографија од Стефанов, а веднаш до него, како за споредба, објави фотографија од нилски коњ и напиша: „Не викај!“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Безбедното чествување на Гоце Делчев во фокус на разговорите

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна...

Руските сили го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места

Руските сили денеска го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места. Ова го...

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот. Докторката во саботата попладне била нападната во нејзината приватна ординација...
spot_img
spot_img
spot_img