Сопругата на српскиот пејач Никола Роквиќ, поранешната манекенка Бојана Баровиќ се породи и на свет ја донесе нивната ќерка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Сопругата на српскиот пејач Никола Роквиќ, поранешната манекенка Бојана Баровиќ се породи и на свет ја донесе нивната ќерка на која ѝ го дадоа името Ангелина.

Бојана вчера беше примена во болница.
Сѐ поминало во најдобар ред, мајката и на бебето се одлично. На приновата особено се израдувале поголемите деца на Николина и Бојана, синот Симеон и ќерката Леона.

Веднаш по радосната вест браќата Роквиќ започнаа да слават.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Основачот на Вагнер се јави од Сухој и го повика Зеленски на воздушен дуел

Основачот на руската платеничка група Вагнер, Евгениј Пригожин, во понеделникот објави видео од себе во пилотската кабина на воен авион, предизвикувајќи го украинскиот претседател...

Граѓаните на Швајцарија излегуваат на референдум

Граѓаните на Швајцарија на референдум ќе одлучат дали сакаат да го задржат плаќањето во готово, објави во понеделникот здружението, откривајќи дека собрало доволно потписи...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img