Сопругата на Роби Вилијамс за тоа, кои прашања сè уште навистина ме мачат

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во подкастот, Ајда Филд Вилијамс укажа на нееднаквата перцепција за улогата на таткото и мајката во општеството, а притоа малку го пикна и нејзиниот сопруг.

Познатата манекенка и актерка Ајда Филд и музичарот Роби Вилијамс се во брак од летото 2010 година и имаат четири деца. Ајда неодамна гостуваше во подкастот со наслов „Разгледници од работ“, во кој, меѓу другото, рече дека на вработените мајки и татковци не се гледа еднакво во општеството. Таа нагласи дека никој никогаш не го прашал нејзиниот сопруг Роби, но се чувствува виновна што тој некогаш ја ставил кариерата на прво место, пред децата и семејството. Интересно, бидејќи се сомневам дека се чувствува себично“, изјави 43-годишната Ајда.

„Не знам, но тоа е поради она што културно го наследивме од нашите мајки и баби и општеството, и она што се очекува од нас, и се чувствуваме виновни кога се стремиме кон нешто што е наше, како да не би било. во ред да сакаш такви работи“, рече таа. Таа додаде дека жените меѓусебно се судат и мислат дека тоа е себично, а истовремено нагласи дека треба да се бори против тоа прашање. „Мислам дека Роб и другите мажи не мислат така. Зошто го правиме тоа? Зошто тоа треба да биде себично?” меѓу другото нагласи Ајда. Таа додаде дека била присутна за време на интервјуата што ги давал Роби и никогаш не слушнала дека некој ќе го праша, но чувствувала чувство на вина, бидејќи е толку далеку од робовите и дека ќе ја прашаат кој се грижи за робови. , додека е на пат, но на турнеја.

Роби и Ајда имаат четири деца, 10-годишниот Теодоро, 8-годишниот Чарлтон, 4-годишната Колет и 3-годишната Бо. Музичарот во повеќе наврати во јавноста потенцираше дека неговиот бенд му значи се и дека без поддршката од сопругата не би бил таму каде што е денес. Таа не крие дека и таа е заслужна за неговиот успех.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Во земјотресот беа оштетени и Цитаделата во Алепо и други знаменитости во Сирија

Тврдината во Алепо и неколку други археолошки локалитети во Сирија се оштетени од земјотресот што ја погоди Турција како и таа земја, а во...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img