19.6 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Сопругата на еден од најпознатите фудбалери во светот покажа неверојатно извајано тело и го украде целото внимание на љубопитните погледи

НАЈЧИТАНО

Еден од најпознатите светски фудбалери Лионел Меси со сопругата Антонела Рокузо и соиграчот Цеско Фабрегас и Даниеле Семан уживаат на луксузна јахта на Ибица!
Еден од најпознатите и најуспешните фудбалери во светот и повеќекратен добитник на Златната топка Лионел Меси е фатен на одмор на луксузна јахта.

На патувањето му се придружи неговата долгогодишна сопруга и партнерка Антонела Рокузо, која го украде целото внимание на љубопитните очи и покажа неверојатно извајано тело во дводелен костим за капење.

Антонела носеше тиркизен костим за капење кој ги истакна сите нејзини атрибути, па го покажа тренираниот задник, извајаниот стомак и гради, а нејзината сакана облече шарени панталони со костими за капење, а исто така гордо покажа и тренирана фудбалска фигура.

На јахтата им се придружи уште една фудбалска двојка, фудбалерот Цеск Фабрегас со неговата сопруга Даниеле Семаан која се натпреваруваше со Антонела во розов костим за капење, но се обиде да се сокрие од папараците.

Меси и Антонела се заедно долги години, а никој навистина не знае кога ја започнале врската, иако е познато дека се заедно уште од раните тинејџерски години.

Среќната двојка се запозна преку братучедот на Антонела, Лукас, кој беше најдобар пријател на Меси во детството. И покрај тоа што беше срамежлив уште од мали нозе, славниот фудбалер јасно стави до знаење дека е вљубен во Антонела на девет години.

Заедно се долги години, но јавноста за нивната врска дозна дури во 2009 година. Антонела студирала стоматологија во Аргентина, но се откажала од студиите и се преселила во Барселона поради Меси. Таа започна сопствена кариера и стана модел, а поголемиот дел од времето во последните години го поминува во одгледување на нивните три деца и обидувајќи се да се држи подалеку од центарот на вниманието.

Тие се венчаа во јуни 2017 година и заедно имаат три сина Тиаго, Матеа и Чиро.

Двојката сака да ја чува својата љубов во тајност, а за многу парови тие се многу позитивен пример и мотив во љубовта и почитта, што двајцата го докажаа на јахтата со размена на нежни допири и знаци на внимание.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО