8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Сончево со мала до умерена облачност

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 13 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО