16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Сончево со мала до умерена облачност, oд утре настапува преиод на пониски температури

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 18 до 27 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 22 степена.

Следува период на променливо облачно и посвежо време, на места со повремен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе опадне за неколку степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО