2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Сончево со мала до умерена облачност, со слаб до умерен ветер од северен правец

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 10, а максималната ќе достигне од 15 до 23 степени.Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 20 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО